Podpořme indiánské ženy

💥PODPOŘME INDIÁNSKÉ ŽENY V TRADIČNÍM ZPŮSOBU ŽIVOTA💥

➡️koupením materiálu na výrobu tradičních tašek.


PROČ JE PRO INDIÁNY TKANÍ TAŠEK TAK DŮLEŽITÉ?

➡️Indiánské ženy z kmenů Kogi, Arhuaco a Wayu tkají tradiční tašky (mochily) již po stovky let. Mají pro indiánské kmeny obrovský význam. Nejsou to jen obyčejné tašky, jsou symbolem kulturní identity. Malé indiánské holčičky se učí je dělat již od 4 let. Každá žena je velmi hrdá na to, pokud je označena za dobrou pletařku. To je také jeden z aspektů, kterého si všímají budoucí potencionální manželé. Výroba jedné tašky může trvat i tři měsíce, přesto že ženy tkají v každé volné chvilce.

JAK JIM POMŮŽEME?

➡️Mnohé z žen přišly o možnost chovat ovce na vlnu nebo pěstovat rostlinu fique či bavlovník, ze kterých se vlákno na tkaní tašky vyrábí. Proto pro ženy koupíme již hotové vlákno nebo ovčí vlnu, díky čemuž budou moci pokračovat ve tkaní mochil. Mochily od nich následně za férovou cenu vykoupíme. Ženy a jejich rodiny pak díky tomu budou mít několik týdnů co jíst. Tyto tradiční tašky si můžete koupit na našem e-shopu.

JAK MŮŽETE POMOCI JINAK NEŽ FINANČNĚ?

➡️Sdílejte tento projekt se svými přáteli. Čím více lidí bude o tomto projektu vědět, tím více přijde pomoci. Proto je sdílení velmi důležité.

➡️Projekt můžete sdílet na své facebookové zdi nebo jej můžete poslat i do zprávy.

Postaráme se, aby se vaše pomoc dostala tam, kde je nejvíce potřeba.