POZEMEK PRO INDIÁNSKOU RODINU KOGI ZAKOUPEN!

19.05.2020

Vřelé poděkování všem co přispěli finanční částkou na nákup pozemku pro rodinu mamo Manuela.

Díky vaší štědrosti a kolumbijským a českým přátelům našla velká rodina Mamo Manuela Nakogui, kterého znáte z jeho návštěv v České republice svůj nový domov!

Přes velké překážky a složitý systém kolumbijských úřadů se v červenci 2019 podařilo zakoupit pozemek velký 36 hektarů.

Na něm jsou již vzrostlé ovocné stromy, avokáda, kakaovníky a mnoho jiných plodin. Přestěhovaní indiáni tak měli okamžitě přístup k obživě.

Nový domov těchto rodin se nalézá na úpatí pohoří Sierra Nevada a je z něho krásný výhled na moře. Je dostatečně vzdálen ruchu civilizace, aby tak indiáni mohli v klidu žít a pečovat o své děti zvířata a rostliny a skrze ně tak i o Matku zemi.

Mohou v klidu provádět svá "pagamenta" svoje modlitby a prastaré rituály. A pečovat tak nejen o své rodiny, ale o celý svět.

Ženy mohou v klidu tkát své mochily a mají místo na pěstování Agáve, ze kterého si vyrábí sisalové vlákno a z něho pak mochily tkají.

Na okraji pozemku se nalézá vydatný zdroj vody, který nevysychá ani za horkých letních dnů. Mohou tedy fungovat soběstačným způsobem.


Získali tak po mnoha letech života v nedůstojných podmínkách DOMOV, který by si zasloužil každý indián. Mohou teď žít důstojným způsobem života a být soběstační jako byli dříve jejich předci.


A proč je důležité podpořit indiány touto cestou - koupí pozemku?

Indián který nemá půdu, jakoby přestal plnit úkol, pro který se na Zemi narodil.

A to je pečovat o Matku zemi a udržovat život na ní v harmonii a rovnováze. Děkujeme všem dárců a těm, kteří přidali pomocnou ruku k dílu za podporu.


V pohoří Sierra Nevada de Santa Marta dodnes žijí 4 indiánské kmeny

Mnoho z nich dodnes má to štěstí, že mohou v klidu žít a pečovat o půdu, kde leží kosti jejich předků.

Bohužel mnoho jich již toto štěstí nemá.

Pokud by jste rádi podpořili nákup dalších pozemků pro naše indiánské bratry, budeme spolu s nimi vděčni za jakoukoliv částku.

Indián a velmi moudrý muž z kmene Arhuaco Calixto Suaréz, se kterým se mnoho z vás setkalo při jeho loňské návštěvě v ČR na Allfestu v Litoměřicích a ve větších městech ČR má možnost nakoupit pozemky pro lidi ze svého kmene, kteří nemají svoji půdu, o kterou by mohli pečovat...

Pojďme Calixa Suaréze v jeho práci podpořit!

Přispějte prosím na nákup pozemků či na podporu spirituálních vůdců kmene - mamos, aby mohli  v klidu a bez existenčních potíží vychovávat další generace mladých mamů. Mamo učí, uzdravuje a pracuje spirituálně. 

Číslo účtu najdete na: www.jaguarpeople.cz tam najdete i jiné možnosti jak indiány ze Sierra Nevady podpořit. Například koupí mochily, které vykupujeme přímo od žen, které je utkaly.

Za nadační fond Jaguar People připravila Šárka Dominová