Koncert Rising Appalachia


Text z Facebookové události:

Rising Appalachia přijedou uzdravit Prahu
Sourozenecké duo Rising Appalachia rozezní Stromovku bluesem, folkem i jazzem

/tisková zpráva, Praha/ V Praze vystoupí Rising Appalachia z Appalachie a New Orleans, známí singly Medicine a Scale Down.Sourozenecké duo sester Ley a Chloe Smith se stalo symbolem návratu ke kořenům. Jejich přirozený zvuk nese prvky blues, folku, world music, ale i jazzu a hip-hopu. Vystupovaly na festivalech v Americe, Indii i Evropě. Koncert proběhne 10. září v Tiskárně na Vzduchu v rámci turné Resilient.
Rising Appalachia nabízejí k poslechu svou vlastní sbírku zvuků, příběhů a písní nasáklých tradicí a oddaných kultuře našeho světa. Úcta k folku prolínající se s vášní pro spravedlnost dala vzniknout jejich životnímu dílu, které v sobě nese nádech starodávného, přitom vypráví s nadhledem naší doby. Hudbu vytvářejí pomocí banja, houslí, violy, kontrabasu, akustické kytary, djembe a dalších etnických bubnů, mluveného slova a propleteného dvojhlasu sester Ley a Chloe.
Lea a Chloe Smith se narodily a vyrostly v městské jungli Atlanty v Georgii, svoje smysly a instinkty zostřily v horách Appalachie a sladily se v ulicích New Orleans při nesčetném množství buskerských vystoupení. Přitom vypracovaly 7 alb. Jejich první album, Lea and Chloe, bylo nahráno vlastně omylem u jejich kamaráda v domácím studiu jako dárek pro rodinu v roce 2005. Ze strany rodiny se ale sestrám dostalo velké podpory, a tak vznikl projekt Rising Appalachia. O rok později vydaly sestry album ve větším nákladu. V roce 2008 vydaly úspěšné album Scale Down. O tři roky později vybraly přes jedenáct tisíc dolarů během crowd fundingové kampaně na Kickstarteru a vydaly páté album Filthy Dirty South. Vystupovaly na festivalech v Americe, Indii i Evropě. Jejich poslední singl Resilient vyšel 1. května 2018 jako předzvěst nového alba.
RISING APPALACHIA
10. září 2018
Tiskárna na Vzduchu

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/rising-appalachia/droc/

Událost: facebook.com/events/158522601668784