Nakoupili jsme vlnu na výrobu tradičních tašek pro ženy z Pueblo Bello

09.01.2019

Nakoupili jsme vlnu na výrobu mochil - traičních tašek pro arhuacké ženy z vesnice Pueblo Bello. Mnoho z těchto žen jsou matky samoživitelky, buď o manžela přišly, nebo od nich odešel. Zároveň jsme koupí této vlny podpořili i indiány z hor, odkud tato vlna pochází. Ovce z hor mají i velmi kvalitní vlákno.

Ženy pro nás budou tašky z této vlny schraňovat a my je při další návštěvě opět vykoupíme za spravedlivou cenu, bez ohledu na to, že od nás vlnu na výrobu dostaly.
Nemají už totiž možnost chovat si svoje ovce, proto si musí vlnu kupovat, mnoho z nich na to ale nemá peníze.

To, že jim vlnu dáme je pro ně velká věc, jsou za to velmi vděčné.

Velmi Vám děkují, že je kupováním jejich tradičních tašek podporujete. Mají radost, že se lidem z České Republiky a Slovenska tašky líbí, a ony tak mohou pokračovat ve stoleté tradici a zároveň spirituální práci.
Vyrábí je s obrovskou láskou, a některé již s myšlenkou, že tašky půjdou k nám.

Také jsme je poprosili, aby nám vyráběly vzory, které jsou u nás nejoblíbenější a aby pro nás dělaly delší uši, protože jsme v Evropě o něco větší, než tam.

Pueblo Bello - tato "vesnička" byla v roce 2017 vybagrovaná, jejich chýše byly zničeny a proto žijí ve slumech. Díky příběhu této komunity vznikl náš nadační fond - celý příběh si můžete přečíst zde.

Od těchto žen z Puebla Bella jsme při naší poslední návštěvě vykoupily mnoho tašek, které stále postupně přidáváme na náš e-shop.